top of page

המלצות

2018

גיל ההתבגרות הוא תקופה לא קלה לילדינו, כאמא לילדה מתבגרת חיפשתי עבורה מקום בו תוכל לשתף את רגשותיה וחששותיה ולקבל תמיכה והכוונה. ליסי - את מייד הקסמת אותי באישיותך הכובשת, ברגישות ובמקצועיות שלך.  ליווית את בתי במשך כשנתיים, וסייעת לה במסע ההתבגרות. הקשר ביניכן היה מעולה וכן גם התקשורת אתנו ההורים, היתה מכבדת ומקצועית. אני שמחה שבחרתי בך ומודה לך שהיית פה בשבילנו!

(ינואר 2018)

2017

ואז, יום אחד, את מבינה שהבת שלך לא סתם בגיל ההתבגרות, אלא עמוק בתוך כל הקשיים, ההתמודדויות, והדרמות שהגיל הזה מציע. כל אותם דברים שקיוית שהיא לא תצטרך לעבור, שהיא חזקה, שהיא יודעת מה היא שווה ושאיכשהו היא תצליח להמנע מזה. אז יום אחד את מבינה שאת כבר לא יכולה לעזור יותר, ושהיא צריכה עזרה מקצועית. ההחלטה מי תטפל בבת שלך היא קשה ולא טריוויאלית. את מרגישה שזה הכי  דחוף, שזה אקוטי, שצריך קוסמת שתאפשר לבת שלך להיות היא ולפעול ממקום אותנטי. אבל את גם מנוסה ויודעת שאין קסמים וצריך מישהי שתדע ללכת איתה ביחד את הדרך הלא פשוטה הזאת.

אני כל כך שמחה ושלמה עם זה שבחרתנו בליסי. היא נתנה את המענה המדוייק למה שהבת שלי היתה צריכה: ישירות, חכמה, עומק, תכל'סיות, עבודה עצמית, תרגילים לבית, אוזן קשבת ודיבור בגובה העיניים. הבת שלי בנתה איתה מערכת יחסים טובה ובלתי תלותית וקשר של אמון עמוק. ראינו אותה מתחזקת משבוע לשבוע, מצותתת אמירות של ליסי ברגעי משבר ומשתמשת בכלים שקיבלה בזמן אמת. לעולם לא נשכח את העזרה שקיבלנו בתקופה הזאת ואין לי ספק שהבת שלי זכתה וקיבלה עוד הרבה מעבר למה שאנחנו רואים עכשיו. תודה רבה ליסי.

(אוגוסט 2017)

ליסי,

איפשהו אחרי שחציתי את גיל 30 משהו בי התחיל להירגע, משהו הסכים להניח לעצמי להיות אני ולקבל את עצמי בזרועות פתוחות. אבל לא באמת!

עד לפני שפגשתי אותך, הייתי בטוחה שאני אדם עם מודעות עצמית גבוהה במיוחד, שאני מכירה במעלות ובחסרונות שלי ויודעת לפצות על המינוסים שיש בי בפלוסים שקיימים. טלטלת את עולמי במובן הטוב ביותר של המושג. בשאלות שלך ובשתיקות שלך, נתת לי לגלות עולם פנימי שלם שמעולם אפילו לא ידעתי על קיומו. אפשרת לי להתמודד עם הפחדים שלי, השגעונות שלי, הרצונות האמיתיים שלי והערכים האמיתיים שלי, תוך בטחון מלא שאני על הדרך הנכונה. מעולם לא היססתי בכיוון בו הובלת אותי, בעיקר בגלל שנתת לי תמיד את התחושה שזאת אני שמובילה ואת רק מלווה אותי. נתת לי להתמודד עם הטוב לצד הפחות טוב, לחוות הכל במלא העוצמה, גם אם לפעמים הרגשתי שאני צריכה להנמיך את עוצמת הרגשות. לימדת אותי לנשום מבלי לעצור, לחמול מבלי לרחם, לקבל מבלי להיכנע ולהוקיר תודה.

אני מרגישה שהמסע הזה שהתחלתי עוד רחוק מלהגיע על סופו, שיש עוד כ"כ הרבה פסגות לכבוש ואתגרים לעמוד בהם אבל בטוחה שציידת אותי במספיק כלים לסלול עבורי את הדרך לשם.

תודה אפילו לא תתחיל לתאר את מה שאני מרגישה.

תודה על השאלות והתשובות, על השתיקות, על הטישו והקפה, תודה על אבני הדרך הקטנות שבארנק ועל המדף במטבח, על העששית, על החיבוק בכניסה והחיוך בסוף ועל זה שמעל הכל לימדת אותי שאולי להיות אני זה דווקא די סבבה, בעיקר אם אני בעצמי יודעת את זה.

אוהבת ומעריכה עד אין סוף,

נטע

(יוני, 2017)

לפני שנרשמתי אמרו לי שזו סדנה משנה חיים. היום אני יכולה להגיד שבשבילי זה ממש סדנה *משדרגת חיים*!
כשהצטרפתי לסדנה הראשונה הייתי  מדוכאת, מרירה. לא מרוצה.. מתוסכלת.. הרגשתי שהחיים שאני חיה אלו לא החיים שאני מאחלת לי.. בכל רבדי ותחומי החיים ובעיקר בעיקר בהורות.  במהלך הסדנה גיליתי שלגדל ילדים זה קודם כל לגדל את עצמי. הבנתי שהילדים שלי תמיד יהיו שיקוף שלי ואפילו שהתכוונתי רק ללמוד איך להיות אמא טובה יותר גיליתי שאני קודם כל לומדת איך להיות אדם טוב יותר.  הסדנה הייתה כה משמעותית וחזקה עבורי, ועבור הבנות שהיו איתי, שכאשר ליסי פתחה סדנאות נוספות עם כלים חדשים שלמדה (כי כזו היא, כל הזמן לומדת, מתפתחת ומשכללת את ארגז הכלים שיש לה לתת) מיד נרשמנו.
ליסי ידעה לעבוד איתנו צמוד צמוד בנקודות הכואבות של כל אחת ואחת. עודדה בדרכה המיוחדת, שיקפה, ודחפה לשינוי. מתוך עבודה משמעותית ומאתגרת ראיתי את עצמי אחרת, נהייתי קשובה יותר לעצמי, לילדים, לסביבה. יותר מאמינה שאפשר לפעול אחרת.
בנוסף, השילוב הקבוצתי שליסי גיבשה יצר תמיכה, עוגן, חברויות, פתיחות והכלה. 

זה היה לי משמעותי מאוד: הקשבתי, הזדהיתי ולמדתי מהן גם על עצמי.
ליסי, תודה על האימון. האמון. הידע, הנתינה האינסופית והפרקטיקה והכלים ששינו את הלך החשיבה שלי.

(ה.ב., מאי 2017)

כשנחתנו כאן בארה"ב עם 3 ילדים, 2 מתבגרים ואחד עדיין צעיר, באמת שלא ידענו איך להתמודד עם המעבר והמשבר שפקד אותנו. לא די בכך שמגיעים לארץ חדשה, שפה חדשה, יש גם את גיל ההתבגרות שמהווה אתגר גדול לכל נער ונערה לא משנה היכן הם גרים בעולם. בני נוער הם יצורים שזקוקים להמון עזרה ובעיקר להכוונה.

לשמחתינו המליצו לנו על ליסי וליסי מיד נענתה לפנייתינו. נפגשה בראש ובראשונה עימנו ההורים, כדי להבין את המצב ומיד לאחר מכן עם בתנו.

ליסי מומחית, בעלת ניסיון, תוך זמן קצר איפשרה לבתנו להתגבר, להתחזק, לראות שיש עתיד ויש אור בקצה המנהרה, נתנה לה כלים להתמודדות יום יומית, ובגדול הצילה לנו את הילדה והצילה אותנו מהתמוטטות עצבים. הילדה היום בתיכון מאושרת ושמחה בחלקה, עם הרבה ביטחון עצמי.

ליסי תמיד זמינה עבורינו כשצריך גם שנתיים לאחר הטיפול כאשר אני מצלצלת היא מיד עונה ונותנת מענה מידי בטלפון וזו הרגשה נפלאה.

אנחנו מודים מקרב לב לליסי על הטיפול המקצועי הנפלא, אנחנו מברכים על זה כל יום ומודים לה על העבודה הנפלאה שהיא עשתה עם הבת שלנו.

(מ.ד., מאי 2017)

 

"ליסי יקרה,

בשנה וחצי שנפגשנו חלקתי איתך את הקשיים, את החששות, את המחשבות, ואת היית שם בשבילי, מבינה, תומכת, מייעצת... (אני רוצה) לספר לך לאן הגעתי, והרבה מאוד בזכותך! חבקי את עצמך בשמי, ותהיי גאה שעזרת לשפר מאוד חיים של מישהי. כפי שאת יודעת עברנו לפני חמישה חודשים בערך לגור בשכונה חדשה. עברנו לגור ליד החברים שלנו... אנחנו קבוצה מגובשת ותומכת. קבוצה שהיא כמו משפחה. זוכרת את הקשיים, את החששות שאולי אני לא משתלבת?  אני מודה לך מדי יום על הכלים שנתת לי, על האומץ וההבנה שאני יכולה להיות שייכת. כמו כולם! הכי חשוב, וזה מה שרציתי לחלוק איתך, זה שיש לי עכשיו שקט פנימי בכל מה שקשור לנושא הזה. הגעתי למה שרציתי! תודה לך ליסי יקרה על הכל!"

(א.ג. מרץ 2017)

bottom of page